Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Konference INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018

25.10.2018 @ 09:00 - 19:00

Víte, jaké jsou aktuální hrozby v kybernetickém světě? Znáte způsoby, jak se chránit, či jak ochránit své blízké, především děti? Máte doma dítě závislé na IT technologiích a nevíte si s tímto problémem rady? Umíte řešit kybernetické činy na školách? Víte, jak ochránit fiermní počítačové sítě před kybernetickými útoky?

Toto vše, ale především to, jak ochránit děti a mládež v kybernetickém prostředí, to se účastníci dozvědí na celodenní odborné konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018, která se bude konat dne 25. října 2018 v hotelu Thermal v Karlových Varech.

PRO ODBORNOU VEŘEJNOST – DOPOLEDNE (9-14 HODIN):
Dopolední blok konference bude určen pro odbornou veřejnost, především pro ředitele škol, pedagogy, preventisty na školách, zaměstnance OSPOD, psychology, vychovatele, pěstouny, osoby pečující o děti v dětských domovech a SOS vesničkách, zástupce měst a obcí, IT specialisty, policisty a další zájemce.

Řeč bude o tom, jak řešit konflikty u dětí a mládeže v kyberprostoru, jaké jsou aktuální kybernetické hrozby, jak děti ochránit a mnoho dalšího. Budou představeny celorepublikové preventivně vzdělávací projekty, které jsou zaměřeny na ochranu dětí v online prostředí. Svou činnost představí např. Linka Bezpečí, bude řeč o dezinformacích, které se objevují na internetu – tzv. Fakes News. Bude rozebrána otázka ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s novým nařízením Evropské unie GDPR. Zástupci měst, obcí a ředitelé škol se dozvědí, jak ochránit své počítačové sítě a jak čelit kybernetickým útokům.

PRO RODIČE A DALŠÍ ZÁJEMCE – ODPOLEDNE (16-19 HODIN):
Odpolední část je určena pro širokou veřejnost. Může přijít kdokoliv, vítáni jsou především rodiče, mládež či senioři a další zájemci.

Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., jak tomuto vážnému problému předcházet, jak ho poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking. Účastníci budou informováni o možnosti se před riziky v kyberprostoru pojistit.
Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy a mnoho dalšího poradí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další.

Vstup na konferenci je zdarma. Jelikož očekáváme velký zájem o účast na této konferenci, neváhejte s přihlašováním.

Akci lze najít a sdílet též na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/292122591376649/

Přihlašování na konferenci zde.

Leták (PDF)

Konferenci pořádá nezisková organizace – you connected. z. s, ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje.

Podrobnosti

Datum:
25.10.2018
Čas:
09:00 - 19:00
Rubrika Akce: