Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Seznámení účastníků s tématem spolupráce firem a škol v Karlovarském kraji

7.10.2022 @ 10:00 - 14:00

Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy ČR a společnost TREXIMA zve zájemce na Regionální workshop pro Karlovarský kraj, na němž budou seznámeni s výsledky a výstupy projektu a veřejné zakázky „Kompetence 4.0“ a jejich využitím v praxi.

Cílem této aktivity je pomoci řešit nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a upravit nevyhovující strukturu kvalifikací vzhledem k aktuálním požadavkům zaměstnavatelů na trhu práce ve vazbě na nové technologické trendy a inovace, které přináší koncept „Průmysl 4.0“. Proto jsme spolu s experty z řad zaměstnavatelů a vzdělavatelů identifikovali v deseti pilotních sektorech nové kompetence a zpracovali kompetenční pyramidy, které najdou své uplatnění v počátečním i dalším vzdělávání.

Na setkání představíme návrhy směřující k rychlejšímu přenosu nových znalostí a dovedností do vzdělávacího systému. Zaměříme se na spolupráci firem a škol a přiblížíme Metodiku, v níž naleznete vše potřebné pro uzavření nových či rozvoj stávajících spoluprací, probereme návrh Standardu praxe, který usnadní plánování a vyhodnocování realizovaných aktivit v rámci spolupráce a ukážeme příklady dobré praxe a několik konkrétních partnerství, která v našem projektu vznikla a úspěšně fungují.

Setkání se uskuteční 7. října 2022 od 10:00 hod. na Krajském úřadě Karlovarského kraje (Závodní 353/88, Karlovy Vary, zasedací místnost 118 v budově A).

Svou účast můžete potvrdit buď vyplněním odpovědního formuláře nebo e-mailem na adresu: kbendikova@spcr.cz, či telefonicky na číslo: 773 273 784.

Pokud byste se nemohli zúčastnit osobně, je možné se na Regionální workshop připojit i on-line formou. V takovém případě, prosím, informujte paní Bendíkovou, která Vám následně zašle odkaz na připojení.

Program: program-regionalni-workshop-karlovy-vary-07-10-2022 (PDF)

Podrobnosti

Datum:
7.10.2022
Čas:
10:00 - 14:00
Rubrika Akce: