Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Společný dopravní summit Česká republika – Bavorsko – Sasko

2.5.2024 @ 10:00 - 12:30

Téma: 20 let východního rozšíření EU: Rozvoj transevropské železniční sítě na centrálním rozhraní mezi východem a západem

Datum konání: 2. května 2024, 10:00 – 12:30

Místo konání: Hotel Thermal, I. P. Pavlova 2001/11, 360 01 Karlovy Vary

Před dvaceti lety představovalo východní rozšíření EU pro Evropu velkou výzvu. Týká se to zejména příhraničních regionů Bavorska, Saska a České republiky podél bývalé železné opony. Během těchto dvaceti let se podařilo propojit hospodářské oblasti a regiony, vytvořila se přeshraniční partnerství.

Dnes tento společný hospodářský prostor ve středu Evropy opět čelí velkým výzvám a transformačním procesům. Obzvláště důležitou roli v tom zaujímá rozšíření a další rozvoj společné dopravní infrastruktury. To se týká především elektrifikace a modernizace německé železniční infrastruktury jako základního předpokladu pro lepší napojení na výkonnou českou železniční síť – právě v ohledu na evropský kontext.

Rádi bychom při této příležitosti využili úspěšného společného vývoje posledních dvaceti let a pozvali Vás na dialog mezi hospodářskými komorami a regiony v České republice, Bavorsku a Sasku.

Jsme velmi potěšeni účastí ministra dopravy České republiky pana Martina Kupky, bavorského zemského ministra pro bydlení, výstavbu a dopravu pana Christiana Bernreitera, poslance zemského sněmu, státní tajemnice saského ministerstva hospodářství, práce a dopravy paní Ines Fröhlich a vedoucího oddělení pro železnice ministerstva pro digitální záležitosti a dopravu SRN pana Lothara Neuhoffa.

Využijte příležitosti zapojit se do diskuse a výměny názorů na další rozvoj našich regionů a společné dopravní infrastruktury a potvrďte svoji účast zde.

Program akce (PDF)

Podrobnosti

Datum:
2.5.2024
Čas:
10:00 - 12:30
Rubrika Akce: