Modernizace strojů a zařízení školních dílen pro kvalitní výuku

30.01.2015

Hlavním cílem projektu (CZ.1.09/1.3.00/68.01143) je vytvoření adekvátních podmínek pro moderní výuku žáků, odpovídající evropskému standardu, získání moderního a kvalitního vzdělávací centra pro studenty a osoby určené k rekvalifikaci, a to všech věkových skupin, primárně ve spádové oblasti okresu Cheb. Cíl projektu spočívá v praktickém využití moderních strojů a techniky v učebnách a dílnách ISŠ Cheb, odbornější a důslednější připravenost studentů pro nácvik ve svých oborech, efektivnější využití výukových prostor specializovaných učeben, zavedení možnosti opakovaného individuálního procvičování studentů, zdokonalení podmínek pro ověřování znalostí a dovedností studentů v učebnách i v praxi, vytvoření podmínek pro nárůst studentů technických oborů, harmonizace standardizovaných postupů péče mezi školou a praxí, pružnější a efektivnější zapojení studentů do vzdělávacího procesu s následným pozitivním uplatněním na trhu práce.

CZ.1.09/1.3.00/68.01143

Základním posláním projektu je tedy vytvoření atraktivního a moderního vzdělávacího centra, které by se nejen kvalitou výuky, ale i kvalitou studijního prostředí rovnalo požadavkům zahraničních škol a nabízelo obyvatelům chebského okresu možnost kvalitního vzdělání. ​

Realizované aktivity projektu:

 • léto 2014
 1. dodávka 3D techniky (3D scanner 3D tiskárna)
 2. dodávka geodetické techniky (dálkoměrystavební laser, rotační laser, nivelační přístroje, totální stanice)
 3. dodávka svářecí techniky (bodová svářečkasvářečka Genesissvářečka Mig Mag )
 • podzim 2014
 1. stavební technika (bourací kladiva, pila na Ytong, inspekční kamery na potrubí, průmyslový vysavač, čistička odpadních potrubí, zařízení na provádění zkoušek těsnosti, zmrazovací systém na údržbu a instalaci sanity a topení, kompaktní závitořez)
 2. dílenské vybavení (ponky, svářecí boxy, kovářské výhně)

Součástí dodávky vybavení je vždy zaškolení pedagogických pracovníků a školy a pokud je to možné tak i žáků školy ze strany dodavatelů vybavení.

Většina vybavení je již aktivně využívána v vzdělávacím procesu a žáci mají možnost využívat při výuce takové vybavení se kterým se setkají v moderních provozech po nástupu do zaměstnání.

jaro 2015

 1. vybavení metalurgické laboratoře
 2. vybavení autoservisu (tester elektronických systémů, hydraulické zvedáky, regloskop, geometrie, zouvačka a vyvažovačka kol, stroj na obrábění brzdových kotoučů)
 3. počítačová učebna pro výuku technických oborů (30 ks PC, zobrazovací technika, ploter A0)
 4. elektrotechnické laboratoře (modulární výukový systém pro výuku elektroniky a elektrických měření; elektrotechnická laboratoř se 3. sekcemi – elektrické systémy, domácí a průmyslové instalace, elektrická měření a stroje, elektrická ochrana a a bezpečnost)
 5. elektrotechnické dílny
 6. vybavení gastroúseku (konvektomaty, plynové sporáky, lednice a chladící stoly, cukrářské a pekařské pece, kávovary, kuchyňské roboty atd.)
 7. strojírenský úsek (soustruhy, frézky, vrtačky, klempířské stroje, CNC stroje atd.)
 8. truhlárna

V měsíci září 2015 bylo úspěšně zakončeno vybavování školních dílen, laboratoří a odborných učeben moderní technickou a během podzimu 2015 byla přesunuta veškerá výuka do těchto nově vybavených prostor.