Česko-německý festival Literární Františkovy Lázně

01.11.2018

Již 21. ročník česko-německého festivalu Literární Františkovy Lázně se uskuteční v termínu 1. – 11. listopadu 2018.

Mottem letošního ročníku je „Záchranná vesta humoru“.

Letos se zahájení festivalu zúčastní Hanu Maciuchová, která mimo jiné představí tři německé autory píšící v humorném duchu v pořadu „Uznávám, že blouzním“. Velkou událostí bude Literární sympozium v duchu našeho motta. Hosty tohoto speciálního večera budou např. Jaroslav Rudiš, Roswitha Schieb, Jiří Slíva, Martin Reiner, Věra Koubová, Patrik Linhart, Rolf Stemmle a další.

Prostor dostane i výtvarné umění, a to na chebské výstavě Romany Štrynclové s názvem Kočky nebo na výstavě Ivana Baboráka s názvem Škrábnuto do snu, která se uskuteční v prostorách strojírenské firmy Abydos v Hazlově v rámci projektu „INDUSTRY MEETS ART“.

Již třetím rokem je festival česko-německý a tak zažijete dvojjazyčná autorská čtení nejenom na mnoha místech ve Františkových Lázních, ale také v Chebu a Hofu.

Velké popularitě se těší závěrečná akce festivalu – Happeningový vlak z Františkových Lázní do Hofu a zpět, jenž bude přehlídkou improvizace a kreativity.

Autorská čtení, křesty knih, výstavy, výjimečná setkávání, oslava literatury a česko-německých vztahů, to jsou Literární Františkovy Lázně!

Program a informace o festivalu naleznete na www.literarnifrantiskovylazne.cz.