Delegace z Vietnamu z provincie QUANG NINH navázala kontakty s místními podnikateli

21.06.2018

Do Karlovarského kraje zavítala významná delegace z Vietnamu, s vedením provincie Quang Ninh. V rámci této oficiální návštěvy Karlovarského kraje uspořádala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Karlovarským krajem 11. 6. 2018 v areálu Golf Sokolov setkání členů delegace s podnikateli Karlovarského regionu a zástupci KHK KK.

V rámci setkání byla diskutována spolupráce především v oblasti mezinárodního obchodu, investic v průmyslu, spolupráce v rámci cestovního ruchu, zdravotnictví, ale také lidských zdrojů a zaměstnanosti. Ředitel Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Mgr. Stanislav Kříž uvedl: „Jsme první kraj v České republice, který podobnou aktivitu ve formě memoranda podepsal a zavázal se jej plnit. Jakékoliv příležitosti pro naše podnikatele, které přinesou pozitivní změny, či příležitosti vítáme a chceme podporovat“.

Mimo toto setkání delegace v průběhu své dvoudenní návštěvy zavítala např. do Nových Lázní v Mariánských Lázních, navštívila Dětskou lázeňskou léčebnu Lázně Kynžvart a sklárny a hutě Moser. Výsledkem setkání bylo podepsání Memoranda o navázání přátelského styku a spolupráce mezi Karlovarským krajem a provincií Quang Ninh, ve kterém se obě strany shodly na navázání spolupráce na krajské úrovni a na vytvoření platformy, která se bude dále zabývat mj. vytvářením podmínek pro podnikatele obou stran.