Komora pomohla dalšímu začínajícímu podnikateli

03.06.2021

Michaela Hůlková se rozhodla podnikat v oblasti vzdělávání, chce připravovat online kurzy, edukativní videa a návody na různá témata, jako jsou finanční gramotnost, investování a cestování. „Největší motivací k podnikání je moje dcera, jednak ji chci řádně zabezpečit, ale i na svém příkladu jí ukazovat, že člověk může v životě dosáhnout úspěchu a přitom dělat to, co ho bude bavit. Chci být také časově flexibilní. Jako samoživitelka si potřebuji upravit svoji pracovní dobu podle potřeb dcery,“ uvedla Michaela Hůlková, která úspěšně absolvovala program Rozjeď byznys.

Mentorka Markéta Novotná jí pomohla vytvořit podnikatelský plán a zařídit vše potřebné pro rozjezd podnikání, aby jí usnadnila přechod z domácího prostředí, neboť jí skončila mateřská dovolená, do dravého podnikatelského prostředí. Společně řešily vhodné nastavení nabízených produktů, finanční plán, harmonogram prací, konkurenci, marketingové nástroje a mnoho dalších otázek, které vznikaly během jejich osobních i telefonických rozhovorů. Mentorka mohla odpovědět na mnoho otázek z oblasti podnikání, neboť již 20 let sama podniká, a tudíž má bohaté zkušenosti, které touto cestou mohla předat. „My mentoři můžeme jen popřát mnoho úspěchů v podnikání a vnitřně se radovat z každého budoucího úspěchu, neboť jsme stáli na počátku zrodu něčeho nového,“ dodala Markéta Novotná.

„Program Rozjeď byznys pomáhá tím, že každý začínající podnikatel získá zdarma svého mentora, který mu věnuje minimálně 20 hodin svého času a předá mu své zkušenosti s podnikáním. Společně vytvoří podnikatelský plán a řeší veškeré záležitosti spojené se začátkem podnikání,“ informuje manažerka programu Lenka Mansfeldová z Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. Začínající živnostník dostane navíc finanční příspěvek 1000 Kč na zřízení živnostenského listu a začínající firma 5000 Kč na založení společnosti. Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje realizuje program Rozjeď byznys za finanční podpory Karlovarského kraje už od roku 2016 a od té doby pomohla nastartovat podnikání již více než 60 podnikatelům.