Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje nakoupila respirátory pro potřebné

16.03.2021

Celkem dva tisíce respirátorů nakoupila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK), aby tak pomohla potřebným v regionu. Předseda představenstva KHK KK Tomáš Linda dnes předal ochranné pomůcky Lucii Polákové z Komunitního osvětového společenství z.s., které je bude distribuovat dále po celém kraji.

„Nařízení vlády nosit respirátor v místech, kde je větší koncentrace lidí, je pochopitelné. Tyto ochranné pomůcky umí efektivněji bránit přenosu covid-19. Zároveň ale vnímáme, že je to pro spoustu lidí a organizací velká finanční zátěž a mnozí si je zkrátka vůbec nemohou dovolit pořídit. Proto jsme se ve spolupráci se společností Pracant rozhodli nakoupit respirátory, které budou prostřednictvím Komunitního osvětového společenství distribuovány potřebným,“ vysvětlil předseda představenstva KHK KK Tomáš Linda.

KHK KK respirátory pořídila od českého výrobce, společnosti Refil, která působí v Karlovarském kraji. Vzhledem k účelu, pro který byly ochranné pomůcky nakoupeny, na ně dala společnost Refil hospodářské komoře výraznou slevu. Díky tomu tak poputují respirátory například do Hospicu Sv. Jiří Cheb, do azylových domů v kraji a do řady dalších organizací sociálních služeb, které je předají svým klientům a lidem v nouzi.

„Našim úkolem je pečovat o rozvoj podnikatelského prostředí. Ale i kvůli naší dlouhé tradici cítíme zodpovědnost za náš kraj a jsme rádi, že jsme mohli takto pomoci,“ dodal předseda představenstva.

„To že jsme byli KHK KK osloveni právě my, vnímáme jako projev velké důvěry, které se velmi ceníme, je to ideální propojení lidí z byznysu a nezisku, které má v tomhle případě velmi efektivní a rychlý dopad na lidi, pro které nejsou respirátory tak snadno dostupné, jak se může zdát. Náš KOS má v současnosti nasíťováno množství spolehlivých dobrovolníků, kteří respirátory rychle doručí do míst, kde právě teď nejvíc chybí. Využijeme tak i řadu absolventů a studentů vyšší odborné školy v Chebu, kteří jsou pevnou součástí naší sítě po celém kraji. Cílové příjemce respirátorů budeme postupně zveřejňovat prostřednictvím sociálních sítí. Tenhle počin nás opravdu těší a doufáme, že nebude poslední. Jsme otevření spolupráci a KHK KK moc děkujeme, i takhle si představujeme společenskou odpovědnost v praxi,“ uvedla Lucie Poláková z Komunitního osvětového společenství.