Krajská hospodářská komora pomáhá rozjet podnikání

26.06.2018

Začínajícím podnikatelům pomáhají zdarma zkušení mentoři, kteří sami mají s podnikáním dlouholeté zkušenosti. Předávají jim důležité rady, co je potřeba udělat a nad čím se zamyslet, než skutečně začnou. „Společně vytvoříme podnikatelský plán, ve kterém se zamyslíme nad všemi důležitými aspekty podnikání od přesného vydefinování produktu nebo služby, přes zmapování konkurence, návrh marketingové strategie až po finanční analýzu,“ uvedla mentorka Věra Effenberger. Mentoři pomohou začínajícím podnikatelům také se založením živnostenského listu nebo obchodní společnosti.

Krajská hospodářská komora a její mentoři pomohli rozjet byznys už řadě podnikatelů. Halyna Deykalo začala v minulém roce podnikat v Chebu jako kosmetička. Nabízí veškerou péči o pleť, masáž obličeje, krku a dekoltu, barvení, depilaci, ale také aplikaci permanentních řas. „Konečně jsem se našla, dělám to, co mě baví a navíc jsem svým pánem,“ říká Halyna. Ve stejném salonu rozjela své podnikání také Olena Ukalska, které také v začátcích pomáhala mentorka. Za její podpory začala podnikat jako manikérka a pedikérka.

V současné době se mentoři věnují pěti začínajícím podnikatelům, kteří chtějí podnikat v různých oblastech, jako jsou například IT služby, masérské služby, truhlářská výroba nebo pohostinství. „Pomáháme všem, kteří chtějí začít podnikat, ať už lidem bez práce, tak i zaměstnaným, kteří chtějí rozjet své podnikání při práci,“ zmínila Lenka Mansfeldová Bílková, manažerka programu Rozjeď byznys, který je realizován za finanční podpory Karlovarského kraje. Karlovarský kraj chce touto podporou přispět ke zvýšení počtu úspěšných podnikatelů a firem na území kraje.