Letní brigády pro budoucí chemiky – ze školních lavic do chemické praxe

17.07.2023

Od července do září 2023 mohou v sokolovské chemičce Synthomer získat cenné zkušenosti z praxe studenti středních a vysokých škol.

Pravidelně naleznou studenti uplatnění v laboratořích i výrobních provozech, další se zapojí do pracovních činností v týmech Zákaznického servisu, Logistiky, Údržby či Vedení projektů. „Budoucím chemikům, zejména studentům naší partnerské univerzity VŠCHT Praha, nabízíme minimálně měsíční brigádu a zapojíme je do konkrétních činností a projektů v chemické praxi. V letošním roce předpokládáme, že prázdninových odborných brigád využije více než desítka z nich. Někteří z našich studentů – brigádníků navazují na rodinnou tradici, generace chemiků totiž v Sokolově pokračují v tomto náročném, ale zajímavém povolání,“ upřesňuje Ing. Oldřich Honzák, vedoucí personálního odboru Synthomer a.s.

Praxe v chemickém průmyslu mnozí ze studentů následně uplatnění při studiu střední školy, obor Analytická chemie se vyučuje v Karlových Varech na SUPŠ keramické a sklářské, další pak při studiu chemické technologie na VŠCHT. Zkušenosti z chemické praxe jsou pro ně vodítkem při volbě budoucího profesního zaměření. Sokolovská chemička Synthomer pravidelně vyhodnocuje letní brigády a některé ze studentů závěrečných ročníků by také ráda získala do řad svých zaměstnanců.