Největší veletrhy pracovních příležitostí v Karlovarském kraji si nenechalo ujít takřka 1500 návštěvníků

08.11.2022

V Karlových Varech se ve čtvrtek 3. listopadu uskutečnil poslední ze tří veletrhů pracovních příležitostí, které v kraji každoročně na podzim pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK). Jde o největší akci tohoto typu v celém regionu. A také letošní ročník byl velice úspěšný.

Poslední veletrh se nově konal v centru Karlových Varů. „Velice nás těší, že jsme navázali spolupráci s hotelem Thermal. Jde o příjemné prostředí v dostupné vzdálenosti od parkoviště i zastávky MHD,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Na tento veletrh přišlo více než 650 návštěvníků a své pracovní nabídky zde představilo 27 společností. Taková návštěvnost nám samozřejmě dělá radost, stejně jako pozitivní ohlasy vystavujících,“ podotkla.

Zástupci většiny zaměstnavatelů odjížděli z akce spokojení. „Dnešní veletrh hodnotíme velice pozitivně, nasbírali jsme dnes více jak 60 informací a sešlo se nám 11 vyplněných dotazníků uchazečů o práci. Skladba uchazečů byla velice pestrá od elektrikářů až po personalistku či obchodního zástupce. Velmi nás překvapila i vysoká účast absolventů vysokých škol oborů pro nás hodně užitečných, tedy ekologie, životní prostředí či chemie,“ zhodnotila veletrh v Karlových Varech personální ředitelka SUAS Group Pavlína Havlanová.

Veletrh si chválila také recruteirka společnosti Mattoni 1873 Jana Dulínková: „Naším cílem je hlavně propagace naší společnosti jako významného zaměstnavatele v Karlovarském kraji, proto nás těší zejména velká účast škol a zvídavost žáků, a to nejen středních, ale i základních škol.“

Žáci a studenti příjemně překvapili také další zaměstnavatele. „Náš stánek dnes navštívila spousta zajímavých lidí, kterým jsme mohli předat informace o aktuálně vypsaných pracovních pozicích. Velice oceňujeme početnou účast škol. Několik žáků základních škol, kteří plánují studium na ostrovské `průmce`, se dokonce zajímalo i o budoucí spolupráci v rámci odborného výcviku,“ shrnula na čtvrtečním veletrhu Karla Mihálová, personalistka se zaměřením na rozvoj lidí společnosti Witte Automotive.

Všechny tři veletrhy navštívilo celkem bezmála 1500 lidí. „Přibližně dvě třetiny tvořily žáci základních škol a studenti středních a vysokých škol,“ podotkla Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK. „Veletrhy byly úspěšné také z pohledu počtu vystavujících, celkem se letos představila čtyřicítka firem,“ dodala.

Pro návštěvníky byl i tentokrát připravený bohatý doprovodný program v podobě odborných přednášek na téma jak napsat životopis, jak se prezentovat při pracovním pohovoru nebo jak začít podnikat. Zájemci si také mohli nechat zhodnotit svůj životopis personalistou. Novinkou byl pak doprovodný program pro školáky, který se odehrával především v režii složek integrovaného záchranného systému. Zájemci tak mohli zblízka poznat práci policie, hasičů, záchranářů, vězeňské služby, ale i dalších profesí.