Nová pravidla pro dohody (DPP, DPČ) se možná odsunou

27.02.2024

Už v příštích dnech by koaliční partneři mohli rozhodnout, zda nová pravidla u DPP a DPČ, která od 1. července zavádí konsolidační balíček, nedoznají změn, které by byly výrazně příznivější pro zaměstnavatele. Usiluje o to Hospodářská komora, která úpravy dohod napadla jak v meziresortním připomínkovém řízení, tak i při schvalování balíčku.

Teď to vypadá, že jí zákonodárci ustoupí. Koalice by mohla úpravy odsunout z letošního července na příští rok, a to ve výhodnější podobě pro podnikatele.

Konsolidační balíček stanovil limit pro DPP u jednoho zaměstnavatele (25 % průměrné mzdy) a pro souběh prací na DPP u více zaměstnavatelů (40 % průměrné mzdy). Jestliže pracovník překročí jeden či druhý limit, bude muset odvést pojistné a bude jej muset zpětně doplatit i zaměstnavatel. Hospodářské komoře mj. vadí, že by zaměstnavatel do poslední chvíle nevěděl, kolik ho dohodář nakonec bude stát.

Na jednáních se zástupci ministerstev a poslanci proto prosazuje, aby se nemuselo cokoliv sčítat a následně doměřovat pojistné, což by přineslo zaměstnavatelům zjednodušení zaměstnávání pracovníků na DPP a DPČ.

Z jednání v expertní skupině vyplývá, že na smlouvu, kterou firma s dohodářem nahlásí ČSSZ jako první, by se dál vztahovala současná pravidla. Pojistné se z ní bude platit jen v případě, že měsíční výdělek u této firmy přesáhne zhruba 10 tisíc korun, stejně jako je tomu dnes. Všechny další dohody, které pracovník uzavře s ostatními podniky, už by měly limit pro neplacení odvodů nižší, pravděpodobně půjde o desetinu průměrné mzdy, tedy asi 4 200 korun. Jednání ale stále nejsou u konce.

Vláda se v rámci loňského úsporného balíčku rozhodla výrazně omezit dohody kvůli praxi, kdy se lidé vyhýbají placení pojistného uzavíráním dohod u mnoha zaměstnavatelů. Podle propočtů MPSV se v ČR neplatí pojistné odvody z více než 50 mld. korun dohodových výdělků a systém sociálního zabezpečení tím přichází zhruba o 15 mld. korun ročně.