Přání postiženým splnil projekt Vánoční strom sokolovské chemičky Synthomer

29.12.2021

Krásné Vánoce připravili, navzdory koronavirové pandemii, díky projektu Vánoční strom zaměstnanci sokolovské chemičky Synthomer pro postižené klienty Domova „SOKOLÍK“. Do vánoční nadílky se zapojili zaměstnanci z výrobních provozů, administrativy, prodeje, logistiky, údržby a dalších Synthomer týmů. I v letošním roce v důsledku protiepidemických opatření, probíhala registrace dárků online, pomocí emailu nebo telefonicky. O zabalení více než stovky dárků pro Domov pro osoby se zdravotním postižením „SOKOLÍK“ se postaral tým Dodavatelského řetězce a zákaznické podpory, kde se v roce 2019 myšlenka zrodila. Zaměstnaneckou aktivitu opět v letošním roce podpořila finančně také společnost Synthomer částkou 10.000 Kč.

Mgr. Petra Sekáčová, ředitelka Domova, říká: „Vánoce jsou pro naše klienty obdobím, na které se všichni opravdu těší. Také my jsme psali dopisy Ježíškovi a díky zaměstnancům Synthomeru Ježíšek u nás bude 24. prosince opravdu štědře nadělovat.“

A jaká přání pod vánočním stromem letos byla? Mezi 110 přáními klientů Domova SOKOLÍK se objevily hračky, knihy, puzzle, kosmetika, holící strojky, povlečení, ale také balíček sladkostí nebo rádia na CD a mnoho dalších.

Slavnostní předání vánočních dárků se uskutečnilo za účasti vedení společnosti Synthomer a Domova v posledním předvánočním týdnu, konkrétně 23.prosince. Dárky od zaměstnanců, které zastupoval tým Dodavatelského řetězce, a Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., převzala ředitelka Domova SOKOLÍK Mgr. Petra Sekáčová

Na závěr Mgr. Sekáčová zdůraznila: „Díky projektu Vánoční strom a zaměstnancům Synthomeru bude náš skutečný vánoční strom plnit i skrytá přání našich klientů. V této náročné době jim patří velké poděkování za pomoc druhým.“

Domov pro osoby se zdravotním postižením „SOKOLÍK“ v Sokolově, p.o poskytuje podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením vyžadující celodenní péči, a to ve věku od 18 let. Klientům poskytujeme: ubytování a stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při obstarávání osobních záležitostí a při uplatňování práv, dostupnost lékařské péče. V současné době pečuje o více než 30 klientů.