Seminář pro OSVČ: Vyplatí se mít paušální daň?

21.12.2020

V souvislosti se schválením paušální daně, o jejíž zavedení usilovala Hospodářská komora ČR od roku 2016 a kterou se podařilo v letošním roce prosadit, nastala osobám samostatně výdělečně činným s roční tržbou do jednoho milionu korun možnost od 7. prosince 2020 oznámit vstup do paušálního režimu daně finančnímu úřadu. Termín podání oznámení je ale pouze do pondělí 11. ledna 2021. Pokud tak živnostník neučiní, může vstoupit do režimu paušální daně zase až příští rok. Bližší informace zde.

Všechny informace, jak správně tento krok udělat, a co vše je s paušální daní spojené a jak ji nejlépe využít, shrneme živnostníkům na webináři, který se bude konat dne 6. ledna 2021. V rámci webináře vystoupí mj. zástupce z generálního finančního ředitelství a zástupce Komory daňových poradců.

Jen 5.469 Kč činí paušální daň pro příští rok

Vyplatí se ji mít i vám? Využít ji můžete, pokud podnikáte jako OSVČ, jste neplátce DPH a vaše roční příjmy nepřekročí milion korun. Zároveň nemůžete být společníky ve veřejné obchodní společnosti ani komplementáři komanditní společnosti a nesmíte být v insolvenci.

Nová paušální daň začne platit od 1.1.2021. Pokud ji budete chtít využít, tak to musíte finančnímu úřadu oznámit nejpozději do 11. ledna 2021! (další možnost bude až zase za rok). Co vše nová paušální daň obnáší a jak ji využít ve svůj prospěch? Přihlaste na webinář a získejte podrobnosti přímo od zdroje. Podívejte se na detaily akce zde.

Webinář se bude konat dne 6. ledna 2021 od 9:30hod. do 11:30hod.