Sokolovská chemička hostila významnou mezinárodní konferenci závodů Synthomer

13.11.2023

V sokolovském chemičce se ve dnech 7. – 9. listopadu uskutečnila SHE a Manufacturing Excellence konference skupiny Synthomer z celého EMEA regionu, tj. z Evropy, Středního východu a Afriky. Hlavním tématem konference byla Personální a procesní bezpečnost.

Globálními lokacemi pro prestižní konference se v roce 2023 stal závod Sokolov v České republice, dále pak závod Mogadore v USA a závod Pasir Gudang v Malajsii. V Sokolově jednali členové nejvyššího vedení tohoto chemického koncernu a téměř 60 ředitelů výrobních závodů, SHE a ManEx manažerů, z Velké Británie, Německa, Francie, Španělska, Holandska, Egypta a dalších. Všichni účastníci ocenili způsob organizace a zajištění konference ze strany závodu Synthomer Sokolov.

Michal Šulc, SHE manažer sokolovského závodu Synthomer, říká: „Pro nás v Sokolově stejně jako pro všechny závody Synthomer na celém světě je bezpečnost absolutní prioritou a základní firemní hodnotou. Tato konference byla skvělou platformou pro výměnu zkušeností, hledání synergií a také řešení modelových situací či hledání zlepšení v oblastech bezpečnosti provozu, bezpečnosti práce či oblastech životního prostředí a udržitelnosti v naší specializované chemické výrobě.“

Hlavním tématem konference byla procesní bezpečnost, která zahrnuje systém přípravy a vydávání pracovních povolení a proces řízení změn. Dále se konference věnovala řízení lidí a SHE kultuře. V oblasti výrobní excelence (Manufacturing Excellence, zkr. ManEx) se účastníci seznámili s novými nástroji pro řízení například investičních projektů, tzv. project excellence. Konference se zaměřila také na strategické projekty skupiny Synthomer, sdílení zkušeností v řízení závodů, prezentace přínosů pro zvýšení profitu skupiny a daší témata. Během konference sdíleli její účastníci zkušenosti a nejlepší praktiky a postupy ve všech závodech.

Mezinárodní konference nebyla pouze pracovním setkáním, ale nabídla jejím účastníkům jedinečnou příležitost poznat například Karlovy Vary, největší české lázně zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Sokolovská chemička připravila pro účastníky také malou výstavu výsledků podzimní výtvarné soutěže „Chemie kolem nás“, kterou Synthomer vyhlásil pro děti z mateřských a základních škol v Sokolově a okolí. A nápadité výtvarné práce dětí se setkaly s velkým zájmem.