Student střední školy logistické v Dalovicích zvítězil v celorepublikové soutěži o cenu děkana fakulty dopravní na ČVUT

29.02.2024

Robin Singh, student střední školy logistické v Dalovicích, si připsal na konto velký úspěch. Společně s vyučujícím Ing. Chylem se zúčastnil celorepublikové Soutěže o cenu děkana fakulty dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze a vyhrál první místo s vlastním projektem Racionalizace provozu na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary dolní nádraží. Robin navrhl řešení, které by zkrátilo dobu cesty, snížilo náklady a zvýšilo spokojenost cestujících. Projekt byl oceněn odbornou porotou, která vyzdvihla jeho originalitu, kreativitu a praktickou aplikovatelnost.

Robin Singh se zajímá o dopravu a techniku od mala. Robin říká, že se chtěl zapojit do soutěže, protože ho baví řešit problémy a přinášet užitek společnosti.

Soutěž o cenu děkana fakulty dopravní na ČVUT je prestižní akce, která se koná každoročně a je určena pro žáky středních škol z celé republiky. Cílem soutěže je podpořit zájem o dopravní obory a motivovat mladé talenty k dalšímu vzdělávání a kariéře v této oblasti. Soutěž probíhá ve dvou kolech, v prvním kole se hodnotí písemné práce, v druhém kole se prezentují vybrané projekty před porotou a veřejností. Vítězové soutěže získávají cenné ceny, jako jsou stipendia, stáže, exkurze nebo knihy.

Robin Singh je jedním z těch, kteří si zaslouží uznání a obdiv za svůj vynikající výkon. Jeho škola, rodina a spolužáci jsou na něj hrdí a přejí mu mnoho dalších úspěchů. Blahopřejeme Robinovi k jeho skvělé práci a děkujeme za reprezentaci Střední školy logistické v Dalovicích a Karlovarského kraje v celostátní soutěži.

Ing. Andrea Kovardinská, tisková mluvčí školy