Zaměstnavatelé z Chebska hledali pracovníky na veletrhu

12.11.2018

Pátý ročník veletrhu pracovních příležitostí, který zorganizovala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Úřadem práce, se uskutečnil 7. listopadu v Kulturním centru Svoboda v Chebu. Veletrh v průběhu celého dne navštívily více než čtyři stovky zájemců o práci. „Na Chebsku je v současné době jedna z nejnižších nezaměstnaností v ČR, pohybuje se okolo 1,7 %, proto návštěvníků z evidence úřadu práce bylo méně než v předešlých letech. Bohužel ne všichni přišli se zájmem opravdu najít práci,“ informovala manažerka veletrhu Lenka Mansfeldová Bílková z Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. Zaměstnavatelé však mohli nabídnout práci i studentům posledních ročníků středních škol, kteří budou v brzké době hledat práci, i lidem, kteří chtějí změnit zaměstnání.

Na veletrhu se sešlo celkem 23 vystavujících, největší zastoupení měly jako v předešlých letech výrobní firmy, které sháněly především dělníky do výroby, ale i technické specialisty. Další podstatnou část zaměstnavatelů tvořily veřejné instituce jako městský úřad, policie nebo věznice. Zastoupení měly i nemocnice, které nabízely volná místa pro specializované i pomocné zdravotnické profese. „Účast na veletrhu pro nás byla velmi přínosná, podařilo se nám oslovit řadu uchazečů především pro pomocné profese sanitářů a uklízeček,“ uvedla Jana Jirsová, personalistka Karlovarské krajské nemocnice. Řada zaměstnavatelů se snažila nalákat nové zaměstnance nejen na mzdy, ale i různé formy zajímavých benefitů, jako jsou náborové příspěvky, dovolená navíc, dotované obědy, doprava zdarma, příspěvky na dovolenou apod.

U několika stánků bylo možné získat odborné poradenství od vizážistek a expertek v personalistice. Ty dokázaly poradit, jak se správně nalíčit a obléci na pohovor, i jak správně napsat životopis a komunikovat při výběrovém řízení. Obdobná témata byla i obsahem krátkých dvacetiminutových přednášek, které probíhaly po celý den ve vedlejším sále.

Veletrhy práce budou probíhat postupně i v dalších okresních městech Karlovarského kraje. 15. listopadu se uskuteční veletrh v Sokolově ve sportovní hale ISŠTE a 22. listopadu v Karlových Varech v Lidovém domě ve Staré roli. „Velký zájem i pozitivní ohlasy zaměstnavatelů nás utvrzují v tom, že veletrhy mají i v současné době nízké nezaměstnanosti smysl,“ uvedl Stanislav Kříž, ředitel KHK KK.