Podpora pro začínající podnikatele – Rozjeď byznys

Co můžeme začínajícím podnikatelům nabídnout?

  • 20 hodin poradenství zkušeného mentora ZDARMA
  • Zpracovaný podnikatelský plán pro své vlastní účely, banku či soukromého investora
  • Asistenci při založení živnosti nebo obchodní společnosti
  • Příspěvek 1000 Kč na zřízení živnostenského listu

Komu už jsme pomohli rozjet vlastní byznys?

Veronika Krejčiříková, grafička

Podniká v oblasti grafického designu se zaměřením na originální loga a vizuální styl firmy. Poskytuje služby jako tisková a online grafika, grafický design, firemní identita, webdesign, reklama aj. Zaměřuje se také na správu sociálních sítí na Facebooku a Instagramu se vším všudy.

Rodinné centrum Sluníčko, Hana Převrátilová a Blanka Krejzová

Rodinné centrum nabízí možnost setkávat se v dopoledním klubu. Je zde také prostor pro krátkodobé hlídání dětí od 1 roku. Zaměřuje se také na volnočasové aktivity typu pohybové, výtvarné a hudební činnosti, ale i školičku pro předškolkové děti. Pořádá i různé tematické akce po celý rok (Karnevaly, Mikuláš, Halloween, Den dětí apod.) a příměstské tábory v období prázdnin.

Dvě ségry a šminky, Michaela Turková

Nabízí služby vizážistky modelkám, na svatby nevěstám a družičkám nebo klidně i obyčejným ženám, případně i mužům. Poskytuje kosmetické služby v té nejvyšší kvalitě. Svým klientkám i klientům se plně věnuje a chce, aby při výkonu jednotlivých služeb mohli relaxovat a byli maximálně spokojeni.

OVO-ZEL Hroznětín, Kateřina Zárubová

Společnost OVO – ZEL Hroznětín se zabývá dodávkami kvalitních potravin, zejména ovoce a zeleniny do domácností. Tyto dodávky jsou realizovány prostřednictvím tzv. bedýnek, které jsou k dispozici v několika variantách tak, aby si každý mohl najít tu, která mu vyhovuje. Cílem společnosti je využít vzrůstajícího zájmu spotřebitelů o kvalitní potraviny a nabídnout jim alternativu k často neuspokojivému sortimentu v supermarketech.

Day4U, Veronika Katinová

Nabízí částečné i kompletní zajištění oslav – od těch nejmenších zahradních party až po velké svatby nebo firemní kongresy. Chystáte svatbu, oslavu narozenin nebo firemní večírek v západních Čechách? Máte pocit, že už je toho na Vás moc? Neváhejte se na ně obrátit!

Něžná pivoňka – Květinářství, Nikol Floriánová

Nabízí květiny plné ranní rosy, slunce, deště a větru a bez chemie. Prodává květiny zahrad, lesů, polí a luk.

Pavel Bartoš – Tvorba webových stránek

Tvorba webových stránek pro malé a střední firmy a podnikatele a poskytování k tomu souvisejících služeb: zařízení webhostingu, copywritingu, fotogalerie apod.

Martina Fišerová – účetní

Poskytuje služby v oblasti daní a vedení podvojného účetnictví pro obchodní společnosti, daňové, účetní, finanční a ekonomické poradenství a také zpracování daňového přiznání.

Phyto Beauty, kosmetický salón, Miroslava Hadašová

Filozofie salónu je založena na individuálním přístupu a ošetření přírodními produkty s vysokým podílem organických složek. Příroda je mocný zdroj živých, blahodárných látek, které dokonale vyčistí, vyživí pleť, zbaví jí akné, zmírní vrásky i pigmentové skvrny. Dopřejte si relaxační rituál s vůni éterických olejů a bylin, a efektivní ošetření úžasnou přírodní aromaterapeutickou kosmetikou, kterou bude Vaše pleť zbožňovat!

Monika Hálková, ájurvédské a relaxační masáže

Cílem Moničiných masáží je odstranit bloky z těla a mysli, a tím umožnit organismu návrat do rovnováhy. KDE ENERGIE VOLNĚ PROUDÍ, NENÍ DŮVOD K BOLESTI ANI NEMOCI.

Stodola Stříbrná, Kateřina Horová

Horský bufet přímo u sjezdovky a zázemí pro lyžaře, které v tomto místě chybí. Přijďte se občerstvit, odpočinout si a zahřát se! Nabízíme i možnost ubytování ve vedlejší chatě.

Antogu, Andrea Petrová

Zabývá se designem a rukodělnou výrobou. Vyrábí autorské cínované šperky s minerály, Tiffany vitráže, lapače snů a dárkové předměty na 3D tiskárně.

Mobilní pedikúra – Markéta Révayová

„Mobilní pedikúra – Markéta Révayová“ to je ošetření nohou v domácím prostředí u klienta, popř. v zaměstnání či hospitalizačním zařízení nebo pečovatelských domech a domovech pro seniory.

Mgr. Renata Šalátová – výuka německého jazyka a překladatelské služby

Jazyková škola, která poskytuje individuální i skupinové kurzy německého jazyka určené jak pro širokou veřejnost, tak pro firmy. Jedná se o kurzy obecného jazyka i o odborné kurzy obchodního jazyka. Výuka probíhá buď v prostorách jazykové školy nebo v sídle nebo bydlišti klienta. Možné také bude využít překladatelské služby.

SEFFA Servis s.r.o.

Rychlé občerstvení U Nudle, kde si můžete dát jak snídani, tak i oběd. Nabízí možnost využít prostory restaurace také k uspořádání rodinných oslav, třídních srazů, firemních a soukromých akcí v Aši.

Miroslava Tlučhořová – Copywriting

Nabízí copywriting neboli psaní textů na webové stránky, blogy, sociální sítě, do reklamních brožur a dalších marketingových materiálů, PR články. Mezi nabízené služby patří i příprava projektových žádostí, jejich zpracování, vypracovávání podkladů a analýz, průzkumů, anket atd.

Yez! Výživa s nutričním terapeutem, Veronika Vlčková

Poskytování komplexních poradenských služeb v oblasti výživy v Karlových Varech a okolí. Specializuje se nejen na kvalitní diagnostiku složení těla, ale především na nutriční poradenství pro širokou veřejnost od mladých zákazníků až po seniory a aktivní či rekreační sportovce přímo na míru každému klientovi s ohledem na jeho návyky, pracovní zátěž a zdravotní specifika.

Natálie Bezdíčková – kosmetické služby a kadeřnictví

Provozuje kadeřnictví Bílý Květ v centru Karlových Varů, zároveň také nabízí mobilní kosmetické a vizážistické služby v pohodlí domova svých klientek.

Halyna Deykalo – Kosmetika La Rosa

Kosmetický salon blízko centra Chebu, kde nabízí kosmetické služby v té nejvyšší kvalitě. Svým klientkám i klientům se plně věnuje a soustředí se na to, aby při výkonu jednotlivých služeb mohli relaxovat a byli maximálně spokojeni.

Institut RM, Pavel Vaněk

Snaží se o individuální přístup a péči o člověka jak v oblasti fyzické, tak i duševní. Prvním krokem v péči o tělo by měla být aktivní forma prevence a uzdravování – pohyb. Proto nabízí zdravotní cvičení jak pravidelně, tak nepravidelně. Druhým krokem v péči o tělo je určitě masáž, která se neprovádí jen, když už nás něco bolí.

a řadě dalších…

Kdo jsou naši mentoři?

Ing. Jana Michková

Moje pracovní kariéra je už ve druhé polovině. Nasbírala jsem zkušenosti z několika oborů (energetika, dotační management, podpora podnikání a inovací, regionální rozvoj) a z různých pozic od samostatné projektové manažerky až po vyšší vedoucí funkce a řízení zaměstnanců. Působila jsem jak v malých firmách, tak i v korporaci, v soukromém i ve veřejném sektoru. Zabývala jsem se ve svých zaměstnáních projektovým i programovým řízením a běžnou legislativou, setkala jsem se s různými informačními systémy, weby i marketingem a sama také podnikám. Díky všem těmto vlastním pracovním zkušenostem mohu v rámci projektu Rozjeď byznys pomáhat lidem, kteří jsou na začátku své kariéry nebo chtějí začít podnikat. Snažím se začínajícím podnikatelkám a podnikatelům předat to dobré, co se mi osobně osvědčilo, ale také společně s nimi vytipovat slabá místa jejich podnikatelských záměrů. Některé zájemkyně a zájemci o podnikání mají na začátku jen rámcovou představu o svém podnikání, kterou společně na schůzkách diskutujeme a zpřesňujeme, až dostane konkrétní podobu. Jiní ale už na začátku přesně ví, v čem a jak by chtěli podnikat a s těmi spíše ladíme určité oblasti, které neměli dosud promyšlené nebo neví, kde a jak získat potřebné informace. Ráda své klientky a klienty inspiruji, ale také se nechávám inspirovat jimi!

RNDr. Věra Effenberger

Vždy mě bavila matematika – královna věd. Tu jsem také vystudovala na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity v Praze. Po škole jsem pracovala jako zaměstnanec na několika pozicích, ale zároveň jsem věděla, že musí existovat nějaká cesta, vydělat si tím, co mě baví a být do jisté míry sama sobě pánem.

V roce 2014 jsem si založila živnost a začala podnikat. Vytvořila jsem projekt zvladnimatiku.cz pro podporu na přípravu ke státní maturitní zkoušce z matematiky online, který funguje dodnes.

O pět let později jsem se svým manželem založila firmu SEFFA servis s.r.o., ve které jsem jednatelkou. Podnikáme v oblasti pohostinství. Zatím má firma 4 stálé zaměstnance, ale plánujeme a pracujeme na jejím dalším rozvoji.

Souběžně s tím, již více než 4 roky, pracuji pro KHK KK jako mentor v programu Rozjeď byznys, kde pomáhám lidem, kteří se stejně jako já rozhodli udělat první krok a začít podnikat. Pomohla jsem rozjet byznys např. několika kosmetičkám, pedikérce, masérovi, ale také  IT specialistovi a dalším. Začínajícím podnikatelům pomáhám sestavit finanční, marketingový a byznys plán. Dále jim radím, nad čím je potřeba se zamyslet, co je potřeba všechno zařídit a udělat. Na začátek je dobré mít k sobě někoho, kdo už si tou cestou prošel a podá pomocnou ruku.

Ing. Barbora Volfová

Již více jak 11 let se pohybuji v podnikatelském prostředí, kdy se snažím nejen začínajícím podnikatelům radit, jak v začátcích jejich podnikání, tak i v revitalizaci již zaběhnutého podniku. Téměř 6 let jsem působila jako ředitelka regionální kanceláře pro Karlovarský kraj Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest a poté dva roky v Karlovarské agentuře rozvoje podnikání. Po celou dobu se pohybuji také v dotačním prostředí, takže dokážu podnikatelům poradit i s různými druhy financování jejich podnikání. Jako mentorka projektu Rozjeď byznys v Krajské hospodářské komoře Karlovarského kraje funguji už třetím rokem a za tuto dobu jsem pomohla desítkám podnikatelů s jejich byznys plánem a jednotlivými kroky potřebnými k zahájení podnikání.

Ing. Daniel Andrlík

Věřím, že podnikání je jediná rozumná cesta, jak každý z nás může změnit svět k lepšímu. A proto i já podnikám. A protože cítím morální závazek nenechat si vše pro sebe, jsem vám k dispozici.

Začínajícím podnikatelům mohu být nápomocný tím, čím jsem si sám prošel a srovnal teorii s praxí. Osobní mentální nastavení, motivace a důvody k podnikání. Analýza a vyhodnocení jestli vůbec, za jakých podmínek a jak s podnikáním začít. Sestavení podnikatelského plánu, finančních plánů včetně cenotvorby. Mohu poskytnout své zkušenosti se základními právnickými a dalšími praktickými otázkami ve vztahu k zaměstnancům, nebo obchodním smlouvám. Rád budu sdílet zkušenosti s marketingovými strategiemi a obchodními dovednostmi. Rád se podělím i o to jak ideálně předejít konci podnikání. A jako bonus mohu nabídnout osobnostní typologii se zaměřením na predispozice k podnikání.

S myšlenkou vlastního byznysu jsem si začal pohrávat už na FEK ZČU v Plzni, kde jsem vystudoval řízení malých a středních podniků. Živnosťák jsem si založil hned po škole (2009). Začínal jsem jako OSVČ a zkoušel pracovat sám na sebe, ale pod hlavičkou někoho jiného. Poté jsme s bratrem založili incomingovou cestovní kancelář. V začátku jsem podnikal při zaměstnání, v rámci kterého jsem pomáhal ostatním podnikatelům získávat dotace na rozvoj jejich byznysu.

Naplno podnikám od roku 2012. Nejdříve jsem se věnoval poradenství v oblasti strategického řízení a rozvoje cestovního ruchu. Částečně jsem pracoval jako lektor pro KHK KK, se kterou stále spolupracuji. Cestovku jsem rozhodl zastavit, protože nám to nefungovalo podle našich očekávání. Od roku 2017 podnikám v oblasti služeb. Vlastním a řídím úklidovou firmu Čistonoš s.r.o. Stále se vzdělávám, studuji a rozšiřuji si obzory. A proto mě baví konfrontovat mé dosavadní zkušenosti s realitou nového byznys nápadu. A to je důvod, proč lektoruji a rád s vámi proberu váš byznys.

Ing. Kamila Průšová

Jsem maminka 2 dětí a manažerka rodinné kavárny. Po studiu na vysoké škole jsem se věnovala od roku 2007 poradenství podnikatelům a obcí v oblasti investic. Následně jsem pro hospodářskou komoru pořádala vzdělávací kurzy pro podnikatele. Dnes se věnuji vedení kavárny s galerií a předávám své zkušenosti dál. V rámci projektu Rozjeď byznys pomáhám začínajícím podnikatelům se postavit na vlastní nohy, zorientovat se v džungli úřadů a povinností ale i přeměnit jejich nápad do smysluplného podnikání.

Markéta Novotná

Již 20 let se zabývám problematikou dotačního managementu, od předvstupních fondů až po současné programové období. Na různých pozicích jsem si mohla vyzkoušet pohled žadatele, konzultanta i realizátora projektů. Mám zkušenosti s řízením mezinárodních evropských projektů, v současné době se zabývám problematikou začleňování cizinců do vzdělávacího systému.

Mojí soukromou aktivitou je též podpora drobných lokálních řemeslníků a umělců. Ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary a prodejním portálem Fler pořádám již třetím rokem flerjarmarky s prodejem ručních výrobků. Sama též vyrábím mýdla z kozího mléka.

Protože jsem sama dlouhá léta podnikatelka a již jsem řešila nespočet situací, které podnikání přináší, ráda bych nadále tuto zkušenost předávala začínajícím podnikatelům a podnikatelkám. Zároveň mohu nabídnout i zkušenosti s dotačním managementem, tudíž můj pohled na začínající podnikatele je komplexní. Předávání zkušenosti a setkání s novými podnikavými lidmi je pro mě inspirací a naplněním.

 

V případě zájmu o pomoc s rozjezdem vašeho podnikání se můžete nezávazně registrovat zde: Registrace do programu Rozjeď byznys nebo kontaktujte odbornou poradkyni:

Ing. Lenka Mansfeldová
Tel.: +420 737 045 998
Email: mansfeldova@khkkk.cz

 

Více informací se dozvíte v těchto článcích: