Podpora pro začínající podnikatele – Rozjeď byznys

Krajská hospodářská komora pomáhá rozjet podnikání

— Aktuálně: Seminář „Nebojte se podnikat! Návod, jak začít s podnikáním“ (4.6.2019) —

Začínajícím podnikatelům pomáhají zdarma zkušení mentoři, kteří sami mají s podnikáním dlouholeté zkušenosti. Předávají jim důležité rady, co je potřeba udělat a nad čím se zamyslet, než skutečně začnou. „Společně vytvoříme podnikatelský plán, ve kterém se zamyslíme nad všemi důležitými aspekty podnikání od přesného vydefinování produktu nebo služby, přes zmapování konkurence, návrh marketingové strategie až po finanční analýzu,“ uvedla mentorka Věra Effenberger. Mentoři pomohou začínajícím podnikatelům také se založením živnostenského listu nebo obchodní společnosti.

Krajská hospodářská komora a její mentoři pomohli rozjet byznys už řadě podnikatelů. Halyna Deykalo začala v minulém roce podnikat v Chebu jako kosmetička. Nabízí veškerou péči o pleť, masáž obličeje, krku a dekoltu, barvení, depilaci, ale také aplikaci permanentních řas. „Konečně jsem se našla, dělám to, co mě baví a navíc jsem svým pánem,“ říká Halyna. Ve stejném salonu rozjela své podnikání také Olena Ukalska, které také v začátcích pomáhala mentorka. Za její podpory začala podnikat jako manikérka a pedikérka.

V současné době se mentoři věnují pěti začínajícím podnikatelům, kteří chtějí podnikat v různých oblastech, jako jsou například IT služby, masérské služby, truhlářská výroba nebo pohostinství. „Pomáháme všem, kteří chtějí začít podnikat, ať už lidem bez práce, tak i zaměstnaným, kteří chtějí rozjet své podnikání při práci,“ zmínila Lenka Mansfeldová Bílková, manažerka programu Rozjeď byznys, který je realizován za finanční podpory Karlovarského kraje. Karlovarský kraj chce touto podporou přispět ke zvýšení počtu úspěšných podnikatelů a firem na území kraje.

V roce 2018 pomohli mentoři těmto šesti začínajícím podnikatelům:

  • Petr Kulišan – podnikání v oboru masérské služby
  • David Grill – podnikání v oboru projektové řízení v logistice
  • Olena Pereverzieva – podnikání v oboru úklidové služby
  • Bc. Kateřina Volena – podnikání v oboru design
  • Kateřina Horová – podnikání v oboru gastronomické služby
  • Simona Dobešová – podnikání v oboru mimoškolní výchova a vzdělávání

V případě zájmu o pomoc s rozjezdem vašeho podnikání se můžete nezávazně registrovat zde: Registrace do programu Rozjeď byznys nebo kontaktujte odbornou poradkyni:

Ing. Lenka Mansfeldová Bílková
Tel.: +420 737 045 998
Email: bilkova@khkkk.cz

 

Rozjet byznys je díky hospodářské komoře snazší

Zkušení mentoři pod záštitou Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje pomohli rozjet byznys už řadě podnikatelů. Díky finanční podpoře Karlovarského kraje mohou účastníci programu „Rozjeď byznys“ získat zdarma poradenství se založením živnostenského listu nebo obchodní společnosti.

Od Nového roku se díky programu mezi živnostníky také zařadila paní Kateřina Volena. „Můžu realizovat svoje vize a dělat to, co mě skutečně baví!“ říká a dodává: „Jsem ráda, že jsem k tomu měla u sebe mentorku, která mi pomáhala. Sama bych se v začátcích podnikání tak rychle nezorientovala“. Paní Volena si na rodičovské dovolené uvědomila, že už se nechce vracet do svého původního zaměstnání, a chce rozvíjet svůj sen – grafický a také interiérový design. Již v minulosti tvořila grafiku pro svého zaměstnavatele, dále pro svou potřebu a soukromě pro známé. „Teď chci pracovat oficiálně pod názvem volena design,“ doplňuje.

„Většině lidí, kteří chtějí začít podnikat, chybí zkušenosti. Málokdo z nich si důkladně své podnikání dopředu promyslí a vypracuje podnikatelský záměr, někdo ho nesepíše vůbec. A to je chyba!“ tvrdí jedna z mentorek, Věra Effenberger. Účastníci programu vytvoří společně s mentorem zmiňovaný podnikatelský záměr, ve kterém se zamyslí nad všemi důležitými aspekty podnikání, od přesného vydefinování produktu nebo služby, přes zmapování konkurence, návrhu marketingové strategie až po finanční analýzu.

„Pomáháme všem, kteří chtějí začít podnikat, ať už lidem bez práce, tak i zaměstnaným, kteří chtějí rozjet své podnikání při práci,“ zmínila Lenka Mansfeldová Bílková, manažerka programu Rozjeď byznys.