Elektronické mýtné

Kontaktní místo pro mýtné při Krajské hospodářské komoře Karlovarského kraje je jedním ze 14 kontaktních míst v České republice.

!! Od 11. ledna 2021 nás najdete na nové adrese !!

Informace o změnách mýtného systému od 1.1.2021

Od 1.1.2021 dojde k určitým změnám v mýtném systému. Změny se budou týkat nových parametrů pro výpočet sazeb mýtného, dojde k rozšíření emisní normy EURO VI, o vozidla poháněných na CNG a CNG-BIO, zavede se tzv. dynamická změna hmotnosti pro výpočet sazeb mýtného, dojde k rozšíření nově zpoplatněných úseků dálnic a změny se dotknou i autobusů a možnosti uplatnění větších slev na mýtném.

Bližší informace: 

https://www.komora.cz/obchod-a-sluzby/elektronicke-mytne/

https://mytocz.eu/emytne/zmeny-2021/

 

Změna v přihlašování českých dopravců do zákaznické samoobsluhy od 1.7.2020

Vstup do Zákaznické samoobsluhy systému elektronického mýtného bude od tohoto data, na základě zákona c. 250/2017 Sb. o elektronické identifikaci,výhradně s bezpečnostními identifikačními prostředky přes portál eidentita.cz.

Změna se bude týkat provozovatelů vozidel s povinností hradit mýtné, kteří do systému elektronického mýtného přistupují pres Zákaznickou samoobsluhu. Od 1. 7. 2020 se budou uživatelé moct přihlásit výhradně přes jednu z techto možností: eObcanka s čipem, účet u Národního bodu pro identifikaci a autentizaci nebo čipovou kartou Starcos společnosti První certifikační autorita, a.s.

Proces získání nových přihlašovacích údajů je nutné podstoupit před 1. 7. 2020. Po tomto datu nebude přihlášení bez identifikačních prostředků eidentita.cz možné. Platí pouze pro dopravce se sídlem v České republice.

Leták: Změna přístupu do zákaznické samoobsluhy mýta.pdf

Bližší informace: https://www.komora.cz/zmena-pristupu-do-zakaznicke-samoobsluhy/

Aktuální informace k přechodu na nový mýtný systém:

Kompletní informace k přechodu na nový mýtný systém (vč. potřebných formulářů ke stažení na webu komora.cz)

Oficiální web Myto CZ (různé jazykové mutace)

Neues Mautsystem in Tschechien (PDF – informace v němčině / Informationen auf Deutsch)

Jak vrátit OBU premid (PDF)

Důležité kontakty:

Nový mýtný systém (satelitní)
Zákaznické centrum NONSTOP na telefonním čísle: +420 243 243 243 (Hovory na Zákaznickou linku jsou zpoplatněny jako běžné hovory na pevné linky v rámci České republiky.)

E-mail: info@mytocz.eu

 

Podrobné informace o elektronickém mýtném a služby jsou firmám a ostatním poskytovány pracovníky kontaktního místa.

Všichni dopravci a provozovatelé vozidel nad 3,5 t používající zpoplatněné komunikace zde mohou získat a zaregistrovat palubní jednotku jak pro platbu předem (pre-pay), tak i pro platbu následnou (post-pay). Pouze na kontaktním místě lze uzavřít smlouvu pro platbu následnou tzv. post-pay. Dále zde mají možnost provést úhradu dlužného mýtného, výměnu nebo vrácení palubní jednotky, podání dotazu, stížnosti nebo podnětu, týkající se mýtného systému. Na kontaktním místě mohou také nahlásit technickou poruchu palubní jednotky včetně její ztráty nebo odcizení.

Kontaktní místo naleznete v Chebu na adrese: Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 478/33.

Otevírací doba:  Po – Pá 7:30 – 15:30 h

 

Bližší informace:

Tel.: 352 624 450, e-mail: myto@khkkk.cz