Hospodářská ročenka mapuje ekonomickou situaci v Karlovarském kraji

11.11.2021

Už více jak rok a půl musejí podnikatelé řešit zcela nové situace, které jsou důsledkem pandemie covidu-19. Někteří museli omezit nebo dokonce uzavřít provozy, jiné trápila personální tíseň, další omezená logistika či nedostatek materiálu a komponentů pro výrobu. Jak konkrétně se uplynulé měsíce podepsaly na chodu významných společností v Karlovarském kraji? To mapuje nová Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020, kterou vytvořila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Karlovarským krajem a společností AQE advisors. Zajímavá publikace byla ve středu slavnostně pokřtěna v Art Centru Galerie 4 a nyní je k dispozici i široké veřejnosti.

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020 ke stažení (PDF – 50 MB)

Německá verze (PDF – 24 MB)

Anglická verze (PDF – 24 MB)

„Ročenka nabízí věrnou zprávu o úrovni kvality života v jednotlivých regionech obcí s rozšířenou působností i v Karlovarském kraji jako celku. Čtenáři by v publikaci měli najít informace, které jim pomohou při rozhodování a řešení různých situací v dnešní neklidné době. Mezi samotnými regiony by pak díky publikaci měla vzniknout zdravá konkurence a soutěžení o lepší příčky v jednotlivých žebříčcích v budoucích letech,“ uvedl předseda představenstva předseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Tomáš Linda.

Zástupci KHK KK nespolupracovali s představiteli Karlovarského kraje pouze na ročence, v posledních měsících často jednali o aktuální situaci v regionu, která byla v mnoha ohledech nestandardní. „Z pohledu Karlovarského kraje se velmi zintenzivnila spolupráce s Krajskou hospodářskou komorou,“ potvrdil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek„Během našich společných setkání řešíme jak stav lokální ekonomiky a firem, tak proces transformace kraje, tedy jeho přechod od uhlí k novým zdrojům energie. Připravili jsme Plán spravedlivé územní transformace, který zahrnuje významné strategické projekty z území. Do konce roku by se jím měla zabývat vláda tak, aby v příštím roce mohlo začít čerpání finančních prostředků z Operačního programu Spravedlivá transformace na realizaci projektových záměrů,“ vysvětlil.

Podnikatele se snaží dlouhodobě podporovat také Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. „Uplynulý rok byl těžký a přinesl spoustu výzev. Pandemie koronaviru na čas zastavila zemi a zmrazila příjmy podnikatelům. Tornádo na Moravě zase mnohým znemožnilo provozovat činnost úplně. V CzechInvestu si uvědomujeme tuto nelehkou situaci a snažíme se jí přizpůsobovat všechny naše služby,“ podotkl Patrik Reichl, generální ředitel agentury CzechInvest.

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020 bude distribuována členům KHK KK, představitelům obcí, ale také investorům. Zájemcům z řad široké veřejnosti bude ročenka k dispozici ke stažení na webových stránkách KHK KK (www.khkkk.cz), případně bude k dostání v tištěné podobě v sídle KHK KK (nám. Krále Jiřího z Poděbrad 478/33, Cheb).

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje byla přeložena do anglického a německého jazyka. Určena je především pro potenciální investory v Karlovarském kraji. V elektronické verzi je ke stažení níže, v případě zájmu o tištěnou verzi nás můžete kontaktovat.