Rozjeď byznys – mentoři

28.06.2022

Kdo jsou naši mentoři?

Ing. Jana Michková

Moje pracovní kariéra je už ve druhé polovině. Nasbírala jsem zkušenosti z několika oborů (energetika, dotační management, podpora podnikání a inovací, regionální rozvoj) a z různých pozic od samostatné projektové manažerky až po vyšší vedoucí funkce a řízení zaměstnanců. Působila jsem jak v malých firmách, tak i v korporaci, v soukromém i ve veřejném sektoru. Zabývala jsem se ve svých zaměstnáních projektovým i programovým řízením a běžnou legislativou, setkala jsem se s různými informačními systémy, weby i marketingem a sama také podnikám. Díky všem těmto vlastním pracovním zkušenostem mohu v rámci projektu Rozjeď byznys pomáhat lidem, kteří jsou na začátku své kariéry nebo chtějí začít podnikat. Snažím se začínajícím podnikatelkám a podnikatelům předat to dobré, co se mi osobně osvědčilo, ale také společně s nimi vytipovat slabá místa jejich podnikatelských záměrů. Některé zájemkyně a zájemci o podnikání mají na začátku jen rámcovou představu o svém podnikání, kterou společně na schůzkách diskutujeme a zpřesňujeme, až dostane konkrétní podobu. Jiní ale už na začátku přesně ví, v čem a jak by chtěli podnikat a s těmi spíše ladíme určité oblasti, které neměli dosud promyšlené nebo neví, kde a jak získat potřebné informace. Ráda své klientky a klienty inspiruji, ale také se nechávám inspirovat jimi!

RNDr. Věra Effenberger

Vždy mě bavila matematika – královna věd. Tu jsem také vystudovala na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity v Praze. Po škole jsem pracovala jako zaměstnanec na několika pozicích, ale zároveň jsem věděla, že musí existovat nějaká cesta, vydělat si tím, co mě baví a být do jisté míry sama sobě pánem.

V roce 2014 jsem si založila živnost a začala podnikat. Vytvořila jsem projekt zvladnimatiku.cz pro podporu na přípravu ke státní maturitní zkoušce z matematiky online, který funguje dodnes.

O pět let později jsem se svým manželem založila firmu SEFFA servis s.r.o., ve které jsem jednatelkou. Podnikáme v oblasti pohostinství. Zatím má firma 4 stálé zaměstnance, ale plánujeme a pracujeme na jejím dalším rozvoji.

Souběžně s tím, již více než 4 roky, pracuji pro KHK KK jako mentor v programu Rozjeď byznys, kde pomáhám lidem, kteří se stejně jako já rozhodli udělat první krok a začít podnikat. Pomohla jsem rozjet byznys např. několika kosmetičkám, pedikérce, masérovi, ale také  IT specialistovi a dalším. Začínajícím podnikatelům pomáhám sestavit finanční, marketingový a byznys plán. Dále jim radím, nad čím je potřeba se zamyslet, co je potřeba všechno zařídit a udělat. Na začátek je dobré mít k sobě někoho, kdo už si tou cestou prošel a podá pomocnou ruku.

Ing. Daniel Andrlík

Věřím, že podnikání je jediná rozumná cesta, jak každý z nás může změnit svět k lepšímu. A proto i já podnikám. A protože cítím morální závazek nenechat si vše pro sebe, jsem vám k dispozici.

Začínajícím podnikatelům mohu být nápomocný tím, čím jsem si sám prošel a srovnal teorii s praxí. Osobní mentální nastavení, motivace a důvody k podnikání. Analýza a vyhodnocení jestli vůbec, za jakých podmínek a jak s podnikáním začít. Sestavení podnikatelského plánu, finančních plánů včetně cenotvorby. Mohu poskytnout své zkušenosti se základními právnickými a dalšími praktickými otázkami ve vztahu k zaměstnancům, nebo obchodním smlouvám. Rád budu sdílet zkušenosti s marketingovými strategiemi a obchodními dovednostmi. Rád se podělím i o to jak ideálně předejít konci podnikání. A jako bonus mohu nabídnout osobnostní typologii se zaměřením na predispozice k podnikání.

S myšlenkou vlastního byznysu jsem si začal pohrávat už na FEK ZČU v Plzni, kde jsem vystudoval řízení malých a středních podniků. Živnosťák jsem si založil hned po škole (2009). Začínal jsem jako OSVČ a zkoušel pracovat sám na sebe, ale pod hlavičkou někoho jiného. Poté jsme s bratrem založili incomingovou cestovní kancelář. V začátku jsem podnikal při zaměstnání, v rámci kterého jsem pomáhal ostatním podnikatelům získávat dotace na rozvoj jejich byznysu.

Naplno podnikám od roku 2012. Nejdříve jsem se věnoval poradenství v oblasti strategického řízení a rozvoje cestovního ruchu. Částečně jsem pracoval jako lektor pro KHK KK, se kterou stále spolupracuji. Cestovku jsem rozhodl zastavit, protože nám to nefungovalo podle našich očekávání. Od roku 2017 podnikám v oblasti služeb. Vlastním a řídím úklidovou firmu Čistonoš s.r.o. Stále se vzdělávám, studuji a rozšiřuji si obzory. A proto mě baví konfrontovat mé dosavadní zkušenosti s realitou nového byznys nápadu. A to je důvod, proč lektoruji a rád s vámi proberu váš byznys.

Ing. Kamila Průšová

Jsem maminka 2 dětí a manažerka rodinné kavárny. Po studiu na vysoké škole jsem se věnovala od roku 2007 poradenství podnikatelům a obcí v oblasti investic. Následně jsem pro hospodářskou komoru pořádala vzdělávací kurzy pro podnikatele. Dnes se věnuji vedení kavárny s galerií a předávám své zkušenosti dál. V rámci projektu Rozjeď byznys pomáhám začínajícím podnikatelům se postavit na vlastní nohy, zorientovat se v džungli úřadů a povinností ale i přeměnit jejich nápad do smysluplného podnikání.

Markéta Novotná

Již 20 let se zabývám problematikou dotačního managementu, od předvstupních fondů až po současné programové období. Na různých pozicích jsem si mohla vyzkoušet pohled žadatele, konzultanta i realizátora projektů. Mám zkušenosti s řízením mezinárodních evropských projektů, v současné době se zabývám problematikou začleňování cizinců do vzdělávacího systému.

Mojí soukromou aktivitou je též podpora drobných lokálních řemeslníků a umělců. Ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary a prodejním portálem Fler pořádám již třetím rokem flerjarmarky s prodejem ručních výrobků. Sama též vyrábím mýdla z kozího mléka.

Protože jsem sama dlouhá léta podnikatelka a již jsem řešila nespočet situací, které podnikání přináší, ráda bych nadále tuto zkušenost předávala začínajícím podnikatelům a podnikatelkám. Zároveň mohu nabídnout i zkušenosti s dotačním managementem, tudíž můj pohled na začínající podnikatele je komplexní. Předávání zkušenosti a setkání s novými podnikavými lidmi je pro mě inspirací a naplněním.

Bc. Kateřina Volena

Představuji se jako osobnost v oblasti tvorby a mentorství. Jsem občas múzou políbená grafička a markeťačka s bohatými zkušenostmi jak ve firmách, tak na volné noze. Moje vášeň spočívá v tvorbě a pomáhání ostatním objevovat jejich možnosti a potenciál, zejména v jejich začátcích podnikání. Moje dovednosti a poradenství Vám mohou být průvodcem na cestě za Vašimi sny. Připojte se ke mně v rámci programu Rozjeď byznys a společně objevme vaši vlastní kreativitu a podnikatelský potenciál!