Nelan spol. s r.o.

„Tímto bych ráda Vám i Vašim kolegyním poděkovala za Vaši skvělou práci. Víte, že pravidelně využíváme nabídek školení, která jsou vždy na vysoké úrovni, a která nám i kolegům pomáhají lépe pracovat, ale také lépe „skloubit“ pracovní i rodinný život. Ráda bych Vám nyní napsala konkrétní a opravdu nemalý přínos, který nám přinesla činnost KHK KK.

Koncem roku 2021 jsme přijali pozvání na „Společné ráno s NRB“. Díky tomuto setkání jsme se dozvěděli o zvýhodněnému financování pro rodinné firmy. Požádali jsme tedy o NRB o spolufinancování nových strojů v hodnotě téměř 430 tis. Eur. Podařilo se nám získat část bezúročného úvěru od NRB a příspěvek na úroky od naší banky, které v této době nejsou zanedbatelné. Rodinným firmám poskytuje banka 100 % příspěvku na úrok v max. výši 15 %. Dále jsme využili možnost odložení splátek a splatnost úvěru 7 let. Jsme malá firma a tato investice pro nás byla finančně náročná, ale nezbytná. S podmínkami, které nám nabídla NRB ale nijak neohrozila chod naší firmy. Vzhledem k tomu, že ani banky nevěděli o možnostech, které NRB nabízí rodinným firmám, bychom se o této možnosti tedy nejspíš nedozvěděli.

Se sepsáním a podáním žádostí nám pomohla ČSOB a musím říct, že také ze strany NRB byl přístup vstřícný. Koncem září by měl být dodán i druhý stroj a tím by měl být projekt dokončen. 

Opravdu děkujeme za to co pro nás KHK KK dělá a ráda bych tuto zkušenost předala dál a věřím, že třeba pomůže i jiným členům s případným financováním.“

Dana Harantová Jelínková
jednatelka

 

„Spolupráci s KHK KK mohu jen doporučit. Využíváme pravidelně nabídky školení, které jsou na vysoké úrovni a sledují nové trendy v oblasti řízení. Naše spolupráce však není omezena jen na oblast školení. Velkým přínosem je pro naši společnost genderový audit, který u nás proběhl, právě díky komoře. Projekt „Rovné šance v zaměstnání“ nám umožnil vytvořit flexibilní pracovní místo pro maminku vracející se z mateřské dovolené a získat dotaci na mzdové náklady. Také v oblasti propagace naší společnosti je KHK KK naším dlouhodobým partnerem.“

Petr Jelínek
jednatel